Vlez mi na záda

3. září 2007 v 20:16 | by KaTachyon |  Dogdancing

Cvik, kdy mi pes stojí předníma nohama na zádech jsem použila jako závěrečný cvik v sestavě zpustlého lupiče poštovních dostavníků. Je celkem pěkný, člověk ho zvládne nasvičit bez asistence a většinou ani moc nebolí.
Nejdřív jsem Waye učila stát předními na nějaké vyvýšenině, nejčastěji obráceném kýblu nebo pařezu v lese (ale to až v pozdější fázi). Kyblík dnem vzhůru jsem nechala stát v prázdné místnosti, v ruce jsem měla clicker a dost odměn. Wayovi jsem klikala, když po kýblu hrábl packou, a i když ho většinou smetl, brzy pochopil, že si na něj má stoupnout. Když jsem mu pak přidala povel, zkoušela jsem cvik i při procházce v lese, až si na povel dokázal stoupnout na pařez a chvíli v té poloze vydržet.
Pak jsem se rozhodla naučený cvik trochu pozměnit tak, aby stál mně na zádech, ale i když jsem ho naváděla pamlskem, Way mě jenom obíhal a přeskakoval. Takže jsem udělala to, že jsem mu dala povel na pařez, pochválila ho za správně provedený cvik a vzápětí jsem si na pařez lehla hrudníkem, opět mu dala povel, ale tentokrát musel vylézt na moje záda. Když jsem to několikrát zopakovala na různých místech ( = u různých pařezů), zvládl mi vlézt na záda kdekoli i bez pařezové předehry.
A když pak svým dychtivým psům řeknete, že s dalším cvičením Vám můžou vlézt na záda, nedivte se, pokud Vás poslechnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama