Mistrovství mládeže České republiky 2007

7. listopadu 2007 v 9:10 |  Agility
Mistrovství mládeže byly poslední plánované závody na rok 2007. Konaly se poslední víkend v říjnu, tedy měsíc po vrcholu sezóny. Oproti původnímu plánu změnili místo i datum pořádání mistrovství, aniž by se to dalo nějak významně mládežníkům na vědomí. Ani v propozicích se nám nedařilo najít popis cesty k hale, naštěstí táta umí věštit z map na internetu a dokázal určit přibližnou oblast, kde by se mohla nacházet, takže nám nic nescházelo a s Bárou jsme byly připraveny bojovat s dalšími vrstevníky o titul mistra republiky.

Vyráželi jsme v sobotu velmi brzy ráno. V Třeboni jsme skoro ani nebloudili a i když cesta nebyla značená, nakonec jsme dokázali zaparkovat před správnou halou. Stála v parku blízko rybníka Svět, na procházky to bylo pěkné prostředí. Hala byla také pěkná, chránila nás před nepřízněmi podzimního počasí. ne, že by bylo vyloženě hnusně, ale bylo sychravo a zima, vytápěná hala pak přijde vhod.

Závody v hale ale mají i nevýhody. Koberec na palubkách špatně držen a každou chvíli se s někým utrhl, někomu se i přilepila páska na botu. Otřesy způsobené během psovoda občas shodily tyčku, a i když to nebylo tak hrozné, jako loni na MR v Kladně, leckoho to poškodilo. Pokud byl pes dávno za překážkou a tyčka spadla, rozhodčí chybu nehlásily, ale někdy se taky stalo, že spadla přímo pod psem, který se ji ani nedotkl a tam pak pochopitelně rozhodčí chybu hlásily. Další problém v kombinaci s kobercem působily překážky. Slalom byl šedozelený s velmi tenkými tyčkami na zeleném koberci a protože psi vidí zelenou jako šedou, chyb ve slalomu jsme viděli určitě více, než by bylo na závodech venku s lepším osvětlením. Zónovky byly bohužel vratké a zřejmě i s nestandardními zónami. Při úvodní hře ještě nebyly nijak zajištěné a docela mně překvapilo, když jeden kokr v medium dupl na soustupnou čas kladiny a ta o pár čísel nadskočila. Velké psy to překvapilo tak, že pro jistotu moc nedupali, ale Badík Sandry Lefnerové rozložil houpačku. Rozhodčí ji pak pro jistotu nestavěli a druhý den používali jinou. Poslední věc, která mi vadila, byl nedostatek místa pro rozcvičení psa před během. Venku sice byly krásné louhy, ale pes by se měl rozběhávat a rozeskakovat na stejném povrchu, na kterém pak má podat vrcholový výkon. "Prostor" jsem měli v úzkém pruhu mezi tribunami a parkurem, kde leckdy byly v bezprostřední blízkosti překážky. Naštěstí byli všichni psi zkušení a nenechali se rozhodit hrajícím si Tachyonem, ale moc dobrý pocit jsem z toho neměla.

Ve chvíli, kdy jsme dorazili, už byl na place připravený parkur na zahajovací hru. Stavěla ji Veronika Vostrá, byl to něco na způsob žolíka, kdy pes sbíral za správně překonané překážky v libovolném pořadí body (skokovky, tunely - 1, zónovky - 3, slalom - 5) v limitu 20 sekund nebo dokud neudělal chybu. Hra je velmi výhodná v tom směru, že si pes a psovod mohou vyzkoušet koberec a překážky dřív, než na mistrovském běhu. Proto je zvolený typu "chyba - ven" trochu nešťastné, protože pokud pes udělá chybu hned na první překážce, nemá psovod moc šancí si vyzkoušet, jak psovi koberec klouže nebo jak pruží kladina. I tak ale má hra ve zvyku být časově náročná.
Rozhodla jsem se zvolit dráhu, na které si vyzkouším všechny zónovky, jedno těsné točení a trochu obtížnější náběh do slalomu. I když mi Way odpálil start a zónu na kládě, moje trasa svůj účel splnila, protože zvládl náběh do slalomu i 2 on 2 off na áčku. S těsným točením mohly být problémy, protože si dělal oblouky.
Protože po hře zůstaly vytažené zónovky, začínalo se netradičně prvním kolem družstev, které pro large stavěla opět Veronika Vostrá. Zajímavá na něm byla hned úvodní a cílová pasáž se zónovkami a tunely do U (nebo do C, jak říkají Američani) a pak skokovky #9 - #10 - #11. Jen málo týmů dokončilo trať bez trestných bodů, hodně lítala ruka nahoru za sestupnou zónu na áčku a pak taky provést psa okolo #8 nebylo snadné.
Jako první v našem družstvu jsem startovala já (druhá běžela Romča s Crazy, pak Monča s Belinkou a jistila nás Sandra s Badíkem). Odložila jsem si ho na startu a rozešla se k díře tunelu. Najednou koukám, Way vstal a taky se rozešel.
Tak povídám: "Way, co to děláš?"
"Já jdu, jdeš taky?" zeptal se mně bez zastávky.
Tak jsem šla.
Uspěchaný start není nikdy šťastný, takže jsem už před tunelem bloudili a pak jsme podle očekávání bojovali vzadu na překážkách. Nevšimla jsem si, že Way shodil #10 a když jsme ji šli jako #15, tak jí málem netrefil, protože jsem ho tam málo vyslala. Za kladinou jsem si chtěla dát pozor, abych ho nevyslala do vzdálenější díry tunelu, protože to je tak častý prvek, že ho mám zautomatizovaný. Co myslíte, že jsem udělala? No pochopitelně vyslala a pak ho složitě odvolávala a cpala do té bližší díry. Když pak měl jít Way #18, zasekl se přede mnou a poštěkával stylem: "Už jednou jsi se v těch tunelech spletla, jsi si opravdu jistá, že to má být tahle díra?" Nicméně jsem parkur dokončili jen s jednou chybou, dohromady jsme byli druzí s 20 trestnými body, porazila nás Bára s družstvem poskládaných z účastníků MEJe Junior repre. Dokázali tam zaběhnout tři čisté parkury.
Posledním během soboty byl jumping jedntlivců juniorů pod taktovkou Veroniky Vostré. Nebyla to žádná procházka růžovým sadem. Jen úvod #1 - #7 bylo samé kroucení. Pak taky slalom byl docela těžký prvek, vedl odnikud nikam. Cílová rovinka vypadala hůře, než potom ukázaly běhy, protože lidé většinou stíhali psa doběhnout, než vytočil #16 - #17 a pak ho mezi překážkami protáhli na čelo.
Nešla jsem parkur nijak zajímavě, snažila jsem se hlídat alespoň zbytečné chyby. Na začátku jsem kombinovala V-set s frontcrosy, látkový tunel jsem šla kvůli slalomu na levou ruku a pak jsem v cíli Waye dohnala. Často se objevily problémy se slalomem a pak také někteří psi netrefili díru mezi #16 - #17, buď šli ještě jednou na #16 nebo stříhli #17 zpátky. Nejkrásněji tenhle parkur se všemu jeho prvky zvládla Terka Otýpková a Beauty, vyhráli ho s nejlepším časem. S Tachyonem jsme z celkového počtu sedmi bezchybných skončili třetí (postupová rychlost: 4, 65 m/s). To ale nemuselo nic znamenat, agility má ve zvyku s pořadím hodně zamíchat.
První den dopadl docela úspěšně, rozdávaly se pěkné ceny včetně pohárů za jednotlivé běhy, jak já, tak Bára jsme skončily s nadějemi do druhého dne a Waye se mi dokonce podařilo před jeho odpor i protáhnout. Jen jsem toho bohužel moc neviděla, ale táta alespoň naše kategorie točil na video. Jen mně už od rána bolelo koleno a během dne se to zhoršovalo na tolik, že jsem uvažovala, jestli nebudu běhat ne Leslie Olden. Ta byla se svými zdravotními potíži až čtvrtá. Alespoň by se tak potvrdily moje teorie, že na parkuru má běhat pes, ne psovod.
V neděli se začínalo finále agility družstev, nám ho stavěla Lenka Pánková. Před large běhaly nízkoalkoholické kategorie a tam dělal problém těžký náběh do slalomu a hlavně padaly hodně tyčky, hodně z nich byla nejspíše způsobena dupáním psovodů. Byly to nervy jak se patří, i když se pořadí měnilo, nebylo to nijak drastické. Protože na prvního jsme měli ztrátu 20 trestných a před třetími Scrappers jsme měli náskok 8,71 tr. b., znamenalo to pro nás hlavně nedělat chyby a pokusit se svoji pozici udržet.
Lenka nám postavila krásnou prostornou vzdušnou trať, kde bylo rozkoší se nadechnout a běžet. Hlavně nám dala start, který se mohl jít z ruky, pro náš tým velká výhoda. Na tomhle parkuru nebyly skoro žádné diskvalifikace, trochu podezřele vypadal tunel po dálce, ale psi před ní většinou nedělali tak velký oblouk, že by dopadli k druhé díře.
Jak bývá na finále zvykem, startuje se v opačném pořadí, než jsme skončili předchozí den, takže náš tým šel až dáááleko na konci. Během prohlídky jsem zapomněla požádat pana Palatu, aby nám prohodil pořadí ve družstvu, takže místo leading teamu zaujala Monča a já byla na pozici třetí jakožto break-point (zlomový) team. Naše strategie byla prostá - všichni poběžíme bez chyb a Sandra nám pak čistým super rychlým během nažene čas. Monča zaběhla super běh, jen se Belince zapletly nohy v zakletém slalomu, i Romča se držela, i když ani ji chyby neminuly. Když jsem konečně měla jít na start, musím se přiznat, že mi bylo poctivě a nefalšovaně zle, až mě brněly ruce, jak jsem je měla špatně prokrvené. Way mi svým startem situaci moc neulehčil, zabloudili jsme hned před prvním tunelem (z tribuny je celkem jasné, kam pes doskakuje, ale já to vedle něj neviděla), ale pak už jsme trefili slalom a všechny další překážky jakbysmet. Sandra nezaváhala a předvedla podle plánu krásný bezchybný běh. U Báry ve družstvu chybovali, ale ani deset trestných bodů je nemohlo připravit o titul mistrů republiky. A naše BC Boom skončilo v neděli na prvním místě, dohromady jsme se stali vicemistry.
Ještě než přikročím k popisu finále jednotlivců, musím vám na jedné příhodě dokázat naprostou zvrácenou genialitu toho mého magora. Na parkovišti měli skateboardisti roztahané všelijaké menší rampy a na jedné dřevěné, která lehce připomínala sestupku áčka jsem chtěla s Wayem procvičit zónu. Abych ho totiž pořád nehonila nahoru a dolů, občas ji cvičím tak, že si Waye k zóně přivedu z boku a na povel ho nechám naskočit do pozice 2 on 2 off. Když jsem s ním sházela až dolů, tak chodil dobře. Jenže pak jsem mu řekla povel a nešla jsem s ním, takže se zastavil nad zemí a koukal na mě, co bude. "Cat," zopakovala jsem mu povel. A to pako zapíchlo čumák do země, přesně jako cvičíme s nose targetem. Akorát, že a) na nose target nemá povel, b) nikdy jsme ho nedělali na něčem podobném zóně, c) nikdy ho nedělal bez vlastního targetu. No co jsem mohla dělat jiného, než ho odměnit? Už jsem to pak radši nezkoušela, jedny zkažené zóny mi stačí.
Po odběhání dětí (mimochodem, strašně se mi líbí v medium kluk s černým pudlem, běhá odvážně a suverénně) postavila Lenka finále agility jednotlivců juniorů. K mému velkému potěšení se opět start mohl jít letem světem. Úvodní sekvence #1 - #2 - houpačka byla trochu zrádná, protože nevypadala, ale pár lidem pes zamířil rovně do tunelu (například Verče Poláškové po prvním kole na druhém místě), nebo se nešikovně vedoucí psovod se psem před houpačkou srazil. Ideální dle mého názoru je buď V-set mezi #1 a #2, nebo startovat na levou ruku a psa zatočit rearcrossem před #2. Dálka pro mně bylo velké dilema, protože kdyby pes skočil hodně rovně a udělal velký oblouk, na dálku by šel šikmo. Naštěstí tam psi moc nevybíhali a když, tak se dokázali včas srovnat. Před kladinou jsem si udělala blindcross, jen z části plánovaný (líbil se mi u Báry, ale myslela jsem si, že ho nestihnu) a na kladině jsem pak byla tak rozjetá, že mi Way odpálkoval kladinu. Cpala jsem Way na další překážku, zatímco jsem šilhala na Lenku, jestli mi zónu mává, protože jsem si vůbec nevšimla, jestli jí Way udělal. Strašně zmatení jsme se hnali dál, ani nevím, komu to myslelo méně, protože ze slalomu jsem mu podle svého oblíbeného zvyku zdrhla, a že jsem chtěla před áčkem dělat dva rearcrossy (za #17 a #18), abych ho na něj navedla trochu rozumně, jsem si vzpomněla až v okamžiku, kdy se na to áčko odrážel. Omlouvala jsem se mu, že ho tak blbě vedu a zapomněla jsem ho upozornit, že má šlápnout na zónu. Nevšimla jsem si, že by šlápl na červenou část, ale zóny na áčku byly nakreslené kratší a do standardní délky je doplňovala černá páska, kam se Way naštěstí trefil. Jak už jsem psala, Verča se dikvalifikovala a Terka měla dvě tyčky, takže s Wayem jsme se s čistým štítem stali mistry České republiky mládeže. Ale ty zóny jsou zoufalé.
Celkově bych mistrovství hodnotila pozitivně, hala byla celkem pěkná, okolí také, problémy s překážkami se částečně vyřešili a ceny byly krásné, tak jako v dávných dobách blahobytu se poháry rozdávaly za všechno. I hymna se hrála jen párkrát, i když než jsme se trefili do české, tak jsme si poslechli pár cizích. Úroveň týmů neuvěřitelně roste, zažila jsem za svou kariéru devět MRM a nikdy jsem neviděla tolik samostatných náběhů do slalomu, propracovaných zón nebo blindcrossů, když už jsme u toho. A vypadá to, že všichni budou jen lepší. Ne nadarmo na Agilitynetu Angličané píší: "Today's Juniors are Tommorow's Champions."
P.S.: Ve videech je psáno Třebíč, došlo mi to, až když jsem je měla hotové a nechtělo se mi je znovu rendrovat, tak to prosím omluvte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jitkA jitkA | 13. listopadu 2007 v 18:49 | Reagovat

škoda videa se strašně sekaj a nenačítaj se skoro vůbec.Seděla jsem tady u toho hodinu než jsem to shlédla celé.Měla jsi to dát spíše na Youtube.com....ale jinak jsou moc pěkný

2 Iveta & Kikina Iveta & Kikina | E-mail | 11. února 2008 v 17:00 | Reagovat

Ahojky, mně se ty videa vůbec nesekaj... Chtěla sem se tě zeptat, jestli by si mi neporadila nějaké triky na dog dance. Mám jorka a s dogdancingem začínám... http://www.jorksirkikina.estranky.cz/

3 Ремонт холодильников lAxono Ремонт холодильников lAxono | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 15:08 | Reagovat

I tried to keep a straight face, but failed.

In the long run, it’ll be better to buy it.

4 Mossi N lAxono Mossi N lAxono | E-mail | Web | 17. června 2017 v 4:13 | Reagovat

Take an extra key, just to be on the safe side.

5 Mossi N lAxono Mossi N lAxono | E-mail | Web | 18. června 2017 v 19:11 | Reagovat

She always puts a damper on my plans.

6 BethanyAhr BethanyAhr | E-mail | Web | 9. října 2017 v 5:31 | Reagovat

http://www.bestgamesblog.com/profile/111478/KarineHigin.html

7 BethanyKop BethanyKop | E-mail | Web | 26. října 2017 v 3:30 | Reagovat

https://twitter.com/shamwoon/status/915455093251518464

8 Avito321lymn Avito321lymn | E-mail | 28. října 2017 v 4:09 | Reagovat

[b]Пополение баланса Авито (Avito) за 50%[/b] | [b]Телеграмм @a1garant[/b]

[b]Приветствую вас, дорогие друзья![/b]

Будем рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

[b]Аккаунты не Брут. Живут долго.[/b]

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: [b]50% от баланса на аккаунте.[/b]
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

[b]Гарантия: [/b]

[b]И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!![/b] Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

[b]Заливы на балансы Авито[/b]
________

как проверить деньги при продаже на авито
как сменить аккаунт на авито в айфоне
как активировать кошелек авито
авито деньги в долг от частного
общий аккаунт авито

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama