Zóny a my IX.

29. ledna 2008 v 13:42 | by KaTachyon |  Agility
Teď jsem nemohla zóny trénovat tak intenzivně, jak bych chtěla, jednak kvůli Wayově zranění (které je už naštěstí za námi), jednak kvůli nevhodnému počasí. K nose targetu nebo TouchBoardu jsem se dostala jen jednou za pár dní. Každopádně teď snad budu mít konečně příležitost to rozjet.

Touch Board

Zdá se, že Way konečně pochopil princip dávání dvou pacek na koberec. Nakonec jsem se to snažila upevnit hlavně správným klikáním, neukazovala jsem mu, nenaváděla nebo něco podobného. Problém je, že Wayovi připadá mnohem rychlejší se od Touch Boardu odrazit jen jednou packou a hned se kouká na mně, ale zkoušela jsem cvičit i na menším Touch Boardu (začínala jsem s trochu menším, než je na áčko, a občas beru i ten na kladinu) a i když se tam Way nevejde zrovna ideálně, je vidět, že se tam úmyslně snaží nacpat obě packy. Nemá bohužel ten správný "náskok". Ale protože se mi často stává, že kliknu příliš nepřesně (má na TB jen jednu packu, protože se dívá na mně stranou nebo TB přeběhne), tak doufám, že se to ještě zlepší. Každopádně mě překvapilo zjištění, že když se uklinu a tím pádem ho musím odměnit, ale přitom udělám takové "áááá" nebo "jééé", tak Way pochopí, že se netrefil a podruhé to udělá lépe.

Nose target

Nose target jem poprvé po dlouhé době zkoušela v Kounicích po zkouškách, kdy mně napadlo nechat Waye udělat ho z lavičky. Byla jsem zvědavá, jak bude reagovat v cizím prostředí a na cizí povrch. Way se sice po chvíli rozhodl, že dá čumák dolů, ale pořád mně kontrolovat a nechtěl ho dát na zem. Možná to bylo proto, že mu hrozně klouzaly zadní nohy. Zajímalo by mě, jestli to je dobré znamení toho, že na ně přenáší váhu. Tak jsem Wayovi plastovým čtverečkem připomněla, co to vlastně target je, nejdřív dvakrát jen tak na zemi a pak jednou, když stál zadními na lavičce. Podruhé už dal čumák suveréně k zemi i bez targetu.

Dneska ráno jsem ho zkoušela pustit ze schodů, nejdřív jen ze dvou a to se sice dole zastavil, ale chvíli se rozmýšlel, než dal na žem i čumák. Rozhodla jsem se, že mu nekliknu, protože umí cvičit i líp a druhý pokus byl o řád lepší - dal čumák dolů bez zaváhání. Pro správný nose target je důležité, aby pes dával nos k zemi hned, jinak by brzdil předními. Navíc váhání značí i to, že si není jistý a je pomalejší. Pak jsem zkoušela i větší výšku, poprvé to nebylo nic moc, ale podruhé jsem ho chvíli držela, než jsem ho s povelem vypustila, takže byl řádně natěšený a běžel hezky rychle. Dala jsem mu jackpot a ještě jsem se s ním potahala o provázek, co mi zbyl z míčku. Když jsem to samé zkusila podruhé, vrhl se přes schody téměř volným pádem. Samozřejmě jsem ho za to odměnila ještě více a taky jsem cvičení radši skončila, abych si to ještě nezkazila.

Doufejme, že se nám bude dařit i nadále.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ремонт холодильников lAxono Ремонт холодильников lAxono | E-mail | Web | 9. května 2017 v 19:18 | Reagovat

What I said to him privately is beside the point.
I couldn't care less.

2 Took F lAxono Took F lAxono | E-mail | Web | 16. července 2017 v 6:35 | Reagovat

For the time being, this house is all right for us.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama