Červen 2008

MR BCCCZ 2008

16. června 2008 v 22:07 | by KaTachyon |  Agility
Letos ve spolupráci s klubem borderek zajišťovali přípravu a hladký průběh mistrovství Míša Bakrlíková a Honza Smoček, který se opět vzdal běhání se svými psy ve prospěch organizace. Do areálu v Rozkoši u České Skaice mimo spousty Čechů a několika Slováků přijeli i Maďaři, Poláci a Litevci. Přihlášené Rusky nakonec nedorazily, protože se jim nepodařilo na ambasádě včas vyřídit potřebné doklady. Většina z nás dorazila už v pátek, abychom se mohli ubytovat v chatkách, postavit stany a vykoupat psy v blízkém jezeru. Nebylo zrovna dvakrát čisté, ale ve vedru, jaké ten víkend panovalo, to bylo psům šumafuk. Na dvou parkurech posuzovali Zdeněk Spolek a rakouský rozhodčí Bernd Hüppe.

1. QZ - Kvalifikační závody Havlovice

5. června 2008 v 14:53 | by KaTachyon |  Agility
Letos jsme s Tachyonem jeli na naše první kvalifikační závody na MS a další vrcholy agiliťácké sezóny. Vzhledem k tomu, že jsem věděla, jak jsme na tom se zónami, tak jsem s úspěchem ani nepočítala, ale je pravda, že jsme nedávali ani ty jumpingy. Parkury nebyly tak těžké, prakticky všechno z toho jsme cvičili, ale závodníků bylo málo, takže jsme byli prakticky pořád na řadě, žádný velký prostor pro odpočinek a načerpání sil, navíc jsem od listopadu po mistrovství mládeže nebyla s Wayem na závodech. Z osmi běhů jsme měli jen jeden čistě a to ještě s časem, za který se člověk může jen stydět. Jinak bylo k vidění spoustu špičkových týmů a poskytlo mi to dost námětů k tomu, co vlastně musíme procvičit, abychom s nimi trochu srovnali úroveň. Až zpracujeme z kvalifikaček videa, doplním sem všechny parkury.

Jak je to s klikáním a pochvalami

2. června 2008 v 20:23 | by KaTachyon |  Clicker
Určitě jsem ve většině článků o clickeru, které tady jsou, psala, že klik není pochvala, nýbrž přesné označení chování, které se nám líbí, aby ho pes pak mohl zopakovat. Pochvala se dá samozřejmě použít stejně, ale není tak specifická, ani přesná, i když se dá částečně použít místo kliku i velmi krátké slovo.
Někdo tak dojde k závěru, že při výcviku s clickerem se nechválí, psa nemůže bavit mechanický zvuk, proto je cvičení s clickerem nevhodné. To není tak úplně pravda, protože je clicker pozitivní metoda, tak jeho uživatelé chválí své psy ostošest. Zkusím nastínit, jak se při výcviku používá clicker a jak pochvala, nebo alespoň jak to dělám já, protože detaily, si každý může upravit tak, aby vyhovovali jemu a jeho psovi.