Srpen 2008

Jak vyzrát na letmý start

27. srpna 2008 v 17:03 | by KaTachyon |  Agility
Letmý start neboli start z ruky je způsob startu, kdy člověk neodkládá psa před první překážkou, ale startuje rovnou s ním. Letmý proto, že u malých psů bylo zvykem držet psa ve vzduchu a než psa pustili na zem, už se psovodům prášilo za patami. Než se zpřísnilo posuzování hrubosti ke psovi, bylo taky běžné držet psa za kůži na krku a pokud to šlo, těsně před vyběhnutím psovod trhl se psem trochu dozadu, aby získal alespoň minimální náskok. To už ale rozhodčí nepřipustí, takže třeba u Martiny Klimešové start vypadá tak, že drží psa za hruď. Na startu tak nezíská žádný náskok, ale Martina má rychlé nohy, takže to zvládá. Ale je možné získat i za dnešních podmínek před psem náskok?

Summer Camping

21. srpna 2008 v 16:13 | by KaTachyon |  Agility
Na letní tábory, minimálně na jeden za léto, jezdím už víc jak deset let. Na prvním jsem byla přibližně v šesti letech, Jonáš byl štěně a jeli jsme na tábor vlakem, čtyři děti a pes, nejmladší brácha ještě v kočárku. Teď jsme se po dvou letech exilu zase vrátili do prostředí Jizerských hor a tam na nás čekalo i typické počasí - většinu týdne sice svítilo sluníčko a občas bylo dokonce takové vedro, že se ani cvičit pořádně nedalo, ale na poslední dva dny jsme se ponořili do mraků a pršelo a mrholilo a vyčasilo se až v okamžiku, kdy jsme sbalili a naložili překážky. Ve vhodném čase se toho dalo naběhat dost a dost, ve volném čase jsme hráli Člověče napij se, zpívali, sledovali filmy (nejoblíbenější byl Pepek námořník, Jen počkej zajíci a Pat a Mat malých Smočkových) a došlo i na video z MS 2007.


Border Collie Classic 2008 - třetí den

19. srpna 2008 v 18:32 | by KaTachyon |  Agility
V neděli dopoledne měli závodníci poslední příležitost kvalifikovat se do finále jednotlivců, družstva už byla daná sobotními součty. Počasí už od rána hrozilo, že se každou chvíli rozprší, ale bylo nakonec milosrdné, nikdy nepadaly provazy vod, a i když přeháňky vyšly hlavně na finále, netrvaly dlouho. Navíc odpoledne mělo dojít na Grand Final, které slibovalo nevídanou podívanou.

Border Collie Classic 2008 - druhý den

9. srpna 2008 v 16:43 | by KaTachyon |  Agility
Tak začal náš první den startu na Borderkách. Zaprezentovali jsme se už v pátek, od pořadatelů jsme dostali nejen číslo, které jsme museli před během a při něm nosit, ale i katalog, granulky od Royal Canin a bezva reflexní vestičku na psa. Bohužel je Tachyonovi trochu malá a ještě mu je navíc děsně nepříjemná, překvapivě. Čísla jsou výborná věc, která mi na českých závodech trochu chybí. Když jsem po třech letech přestávky začala zase běhat, měla jsem trochu problém, že jsem neznala nové lidi v jedničkách a nevěděla pořádně, kdy mám startovat. Naštěstí české závody nejsou zas tak velké a člověk si může najít pár psů před sebou alespoň jednoho člověka, kterého zná, a od toho si odpočítává start. Na BCC bylo ovšem neznámých lidí spousta, běhalo se na dvou parkurech a VŠICHNI měli border collie, takže se člověk nemohli orientovat ani podle exotičtějšího plemene.

Border Collie Classic 2008 - první den

8. srpna 2008 v 13:06 | by KaTachyon |  Agility
První mistrovství Evropy border collií se pořádalo v Ústí nad Labem, a když na ně dva roky poté navázali v Nizozemí závodem Border Collie Classic, nemohla se ho česká výprava neúčastnit. S Tachyonem jsem tehdy závodila jen krátce a na cestu za hranice jsem neměla chuť, takže za naši rodinu jel jen táta s Cannym a Bára s Acem. Přivezli si stříbro ze družstev a táta pak dokázal bez problémů při každé příležitosti vyprávět, jak se běhá na rychlost a jak kašlou na chyby, a od chvíle, co jsem si začala dělat řidičák si zas liboval, že příště nebude muset řídit celou cestu sám. Bylo proto jasné, že i letos v létě pojedeme do Bemmelu.

Thank you for agility

4. srpna 2008 v 21:48 | by KaTachyon |  Agility
V Nizozemí na Border Collie Classic byl moc veselý DJ, o přestávce nám zpíval "My doggy loves jumping, jumping/ my doggy loves agility", tancoval a vůbec. Před závěrečným vyhlašováním výsledků nám pořadatelé rozdali lístečky, na kterých byl text složený na melodii "Thank you for the music" od Abby a věřte tomu nebo ne, vážně po nás chtěli, abychom společně zpívali. Protože zpívám neuvěřitelně falešně, radši písničku jen přepíši.