Září 2008

Abychom se nenudili...

18. září 2008 v 17:46 | by KaTachyon |  Way Tachyon
Někdy vynucený odpočinek není ani tak strašný pro psa, jako pro jeho psovoda, který si zvykl psa zaměstnávat. Když Way ještě kulhal, nijak zvlášť mu nevadilo proležet celý den v křesle, ale se mnou už po pár dnech šili všichni čerti. Občasné trénování dávání packy přes packu mě brzy přestalo bavit, takže jsem pořád dokola prolézala internet a sledovala s lítostí všechny činnosti, které nám byly zapovězeny.

Zóny a my XIV.

15. září 2008 v 20:39 | by KaTachyon
Toto je předposlední článek, který se bude týkat našeho ročního přeučování zón. Ten poslední bude znít "Hurá, máme sbíhané áčko!" Zatím bych ovšem chtěla shrnout to, jak přeučení dopadlo, co mě na různých technikách zaujalo a jak budu postupovat dál, zejména s dalším psem (až jednou bude).

Mistrovství České republiky v agility 2008

12. září 2008 v 16:26 | by KaTachyon |  Agility
Letošní mistrovství republiky hostilo rekordní počet účastníků, 70 týmů small, 81 v medium a 109 v large. Víc jsem jich potkala jen na mistrovství Evropy border collií. Družstev se poskládalo ve small 18, v medium taky tak, ovšem v large nás bylo 27. Travnatý areál Krásné louky v Mladé Boleslavi a rozhodčí z Norska a Nizozemí slibovali při troše štěstí pěkně strávený víkend sledováním nejlepších týmu České republiky. Organizace tak velké akce přinesla i pár vychytávek, se kterými jsme se setkali už v Holandsku, ovšem v drobnostech by potřebovali ještě trochu dotáhnout.