Říjen 2008

Otevřená žádost na rozhodčí agility v ČR

28. října 2008 v 14:31 | by KaTachyon |  Agility
Ráda bych jen krátce upozornila na otevřenou žádost na rozhodčí agility v ČR, která se týká projednání vhodnosti současných postupových rychlostí na závodech. Najdete ji na stránkách Báry Sajdokové: www.bestmudi.estranky.cz/clanky/training/zadostjdg, kde ji můžete i doplnit o svůj komentář.


Sequence - 21. 10. 2008

22. října 2008 v 23:23 | by KaTachyon |  Agility
Připravit si sekvence a zaběhnout si je, to ještě zvládám, ale jinak se mi nedaří najít si na psaní čas. Bohužel se mi nepodařil vymyslet žádný vtipný název, který by vystihoval hlavní náplň běhání, ale ono tam je taky leccos - stahování, zóny, náběhy do slalomu i točení okolo bočnice, prostě to, co člověk potkává na závodech.

Jeden styl vedení se nehodí pro každého

18. října 2008 v 18:11 | by KaTachyon |  Agility
O tom se myslím nikdo dohadovat nebude - je jasné, že vedení malého psa se v mnohém liší od vedení velkého psa a pomalý pes vyžaduje jinou podporu než rychlý pes. Ale ani vedení stejného plemene a stejně rychlých psů nezaručí, že psa lze provézt parkurem stejným vedením. Každý pes má jinou "komfortní vzdálenost", kterou udržuje od psovoda, každý pes má jinou "reakční dobu" na povely, nějakému psovi vyhovuje spíše vedení tělem, jiný se spolehne i na slovní povely.

Co jsem prováděla na MR v Dogdancing

10. října 2008 v 10:44 | by KaTachyon |  Dogdancing
Letošní příprava na mistrovství České republiky byla dosti mizivá a výsledek podle toho také vypadal. Byla jsem nejdříve moc ráda, že pozvání k posuzování přijaly dvě anglické závodnice a rozhodčí Kath Hardmann a Karen Sykes (jejich stránky), ale jak se blížil termín, začala jsem se obávat, co jim vlastně s Tachyonem předvedeme. Před mistrovstvím jsem totiž byla nejdříve týden na Biošrotu s novými spolužáky a pak jsem hned nastupovala svůj první týden ve škole. Navíc jsem naivně odkývala, že bych na angličtině mohla mít první prezentaci, než mi došlo, že už v pátek se jako jediný domluvený překladatel musím věnovat rozhodčím.