Prosinec 2008

PF 2009

22. prosince 2008 v 11:39 | by KaTachyon
Všem přeji krásné svátky a šťastný Nový rok. Ať se vám splní Vaše přání, ať se hodně nasmějete, naučíte svého psa spoustu triků a ať Vás něco o životě naučí i on, přeji hodně radosti na parkuru i mimo něj, hodně úspěchů v práci, ať je za co jezdit na závody, hodně času na klábosení s přátely, hodně zážitků, o kterých budete rádi vyprávět, a pevné zdraví, ať si můžete života užívat naplno.

Vzhůru do nového roku s úsměvem Vám přejí

Way a Káča


Jak zpomalit psa

22. prosince 2008 v 0:03 | by KaTachyon |  Agility
Původně jsem chtěla napsat článek, jak psa zrychlit, ale když jsem začala s vyjmenováváním všech možných nešvarů, které psa zpomalují, napadlo mě, že bude jednodušší napsat článek o nich a kdokoli by psa chtěl zrychlit, měl by začít s tím, že se jich zbaví. Důležité je hned na začátku odpovědět si na tři otázky: Je pes fit? Asi byste sami nechtěli půl hodiny pobíhat po překážkové dráze bez jakékoli předchozí přípravy, unavení, ve vedru nebo s bolavým kolenem. Je dost motivovaný? Ani kuře nehrabe zadarmo, natož inteligentní pes. Za práci si zaslouží odměnu. 3) Rozumí tomu, co se po něm chce? Rychle pes může dělat jen to, čím si je jistý, tím pádem potřebuje znát všechny překážky a povely, aby ze sebe mohl vydat maximum.

Členská schůze DDCCR

13. prosince 2008 v 20:55 | by KaTachyon |  Dogdancing
V sobotu 6. 12. proběhla členská schůze Dog DAncing Club Czech Republic. DDCCR má ten handicap, že dogdancing provozují povětšinou samé ženské a mimo to, že jsme hrozné drbny (což je nešvar provázející vesele i klub agility), tak se většinou nedokážeme na čemkoli dohodnout. Jako ukázkový příklad této teorie nehodlám napsat objektivní, uvážlivý a neurážlivý článek, ale souhrn toho, co mi na schůzi utkvělo v paměti. Není vyloučené, spíše to je vysoce pravděpodobné, že jiní účastníci mají odlišné vzpomínky na stejné události.


Výškové kategorie II. - UK Agility

6. prosince 2008 v 13:59 | by KaTachyon |  Agility
Když jsem psala článek Jaká pravidla jsou jinde, narazila jsem i klub ve Velké Británii, který vede Greg Derrett, ale nedokázala jsem rozluštit, jaké výšky vlastně skáčou, takže jsem se o něm raději nerozepisovala.

Pozvánka na LVT na Šumavě

6. prosince 2008 v 13:58 | by KaTachyon |  Agility
V polovině července (19. 7. - 26. 7. 2009) pořádá občanské sdružení Psi pro život letní výcvikový a turistický tábor, kde bude probíhat i výcvik agility. Protože nevím, jak na tom budeme s překážkami (tzn. jestli budu mít k dispozici kompletní sadu), a protože nejraději cvičím hlavně základy, ke kterým překážky povětšinou ani nejsou potřeba, rozhodla jsem se udělat program podle hesla "Agility happens between obstacles" především pro štěňata nebo týmy s agility teprve začínající, popřípadě pro každého, kdo si rád vyzkouší i dovednosti s agility související, nejen běhání po překážkách. Bude také zařízené sledování záznamů z vrcholových závodů nebo výukových videí. Počet účastníků je omezený, takže by neměl být problém vyhradit si čas na řešení problémů jednotlivých týmů. Všechny zásadní informace najdete na www.psiprozivot.cz, sem překopíruji jen program agility. Je samozřejmě možné místo výcviku vyrazit na výlet do lesů Šumavy.