Leden 2009

S&S: Gymnastický míč

28. ledna 2009 v 22:15 | by KaTachyon |  Agility
Už se vám určitě někdy stalo, že počasí bylo venku mizerné, takže jste vyběhli se psem jen na krátké venčení bez zvláštního běhání na mokré trávě. Nebo se možná váš pes zranil, musel delší dobu intenzivně odpočívat, takže trochu ztratil formu a v zimě se zrovna posilovat plaváním moc nedá. Nebo váš pes doma stále otravuje, že se nudí, přestože jste ho předtím honili dvě hodiny po lesích. Cvičení na gymnastickém míči je výborný způsob, jak může pes posílit svaly, snadno se za krátkou dobu unaví a zároveň se významně procvičí držet rovnováhu a zapojovat různé svaly. Když pes stojí na nestabilním povrchu, snaží se stále najít balanc, a když přenese váhu na jednu stranu, musí to jinde vyrovnat a tak, přestože se zdá, že "nic nedělá", už po pěti minutách má jazyk na vestě. Mimo stání na míči se dají dělat různé cviky, aby pes opravdu musel neustále přenášet svoji váhu a učil se s tím vyrovnávat. Mimo posilování se cvičení na gymnastickém míči hodí i pro psy, kteří si nejsou nejjistější na houpačce.

Pomoc při průzkumu mechanických nároků na skákání

23. ledna 2009 v 11:12 | by KaTachyon |  Kateřina Lerlová
Ahoj agiliťáci,
obracím se na vás s prosbou, která vám snad nezabere tolik času a jejíž výsledky by vás mohly zajímat. V rámci seminární práce na fyziku jsem si zkoušela vypočítat, kolik energie musí pes vynaložit na skok a kolik deformační energie pak při dopadu na jeho tělo působí. Výsledky srovnání tří WSD a jednoho labradora mě celkem překvapily, takže bych ráda v průzkumu pokračovala s větším množstvím plemen různých velikostí.

Máme clickery

13. ledna 2009 v 8:37 | by KaTachyon |  Clicker
Z Clean Runu opět došly nové clickery. Kdybyste někdo chtěl, tak mi napište mail a můžu je přinést na závody nebo je po někom poslat, nebo je poslat poštou (první jmenovaná možnost je preferovaná). Zároveň mi ve škole začíná zkouškové, takže jsem trochu nevrlá. Alespoň že Tachyon už nemusí nosit límec a začal posilovat na gymnastickém míči.