Květen 2009

Stěhování

29. května 2009 v 11:30 | by KaTachyon
Ahoj,
omluvte dočasnou neaktivnost, ale stěhuji blog na naše domovské stránky, zároveň se učím, co všechno dokáže redakční systém, a měla bych se připravovat na zkoušky. Nově blog najdete na adrese www.lerl.info/katachyon, ale chvilku to potrvá, jen z agility tady je přes 100 článků. Doufám, že se Vám nové stránky budou líbit.

Zatím se balím na kvalifikačky do Brna, doufám, že neumrznu a bude sucho alespoň natolik, abych zvládla překreslovat parkury :-)

Agility je jednoduché

22. května 2009 v 12:41 | by KaTachyon |  Agility
Napíši dva citáty, které spolu trochu souvisejí: "If agility had been easy, they would have called it obedience" a "Clicker training is simple but not easy". Vzhledem k tomu, kolik je možných na parkuru postavit konfigurací překážek a kolika způsoby nám rozhodčí dokáže ztížit i tu nejjednodušší sekvenci, agility může být na vyřešení skutečně náročný sport. Má ale jednoduchá pravidla, při jejichž dodržení může tým vyhrát - stačí přece doběhnout s co nejmenším počtem chyb v co nejlepším čase. Co je k tomu potřeba? Naučit psa šlapat na zóny, naučit ho nabíhat do slalomu, naučit ho neshazovat tyčky, neuhybat překážkám a je to, že?

Clicker - Odkazy

15. května 2009 v 22:27 | by KaTachyon |  Clicker
Clicker training je bezva věc, pokud s ním umíte zacházet. Pokud ne, i tak to je celkem užitečná pomůcka. Nedá se s tím skoro nic zkazit, i když pokud s ním pracovat neumíte, nepomůžete si. Ale je dobré si něco zjistit, aby byl výsledek co nejlepší. Konec konců, děláme to pro svoje psy, aby je cvičení co nejvíce bavilo. Jestli se sami nebudeme trochu snažit jim prospět, čím si zasloužíme my, že se snaží pro nás? Zkuste některé odkazy níže, popřípadě mi můžete napsat o články, co jsem už zpracovávala na různé přednášky nebo pro zpravodaje.

Seminář s anglickými rozhodčími (a trocha mojí kritiky)

7. května 2009 v 22:33 | by KaTachyon |  Dogdancing
Prolistovala jsem si květnové Psí sporty a po přečtení komentáře Jakuba Štýbra ohledně návštěvy Karen a Kath na našem mistrovství v říjnu 2008 mně napadlo, že jsem se moc nevyjádřila k semináři, který závodům předcházel. Bylo obtížné poslouchat v angličtině a zároveň si rozmýšlet, jak to pak v češtině řeknu. Nemohla jsem si dělat poznámky, takže jsem doufala, že se o semináři vyjádří někdo jiný. Nestalo se, tak zkusím zavzpomínat především na část o pravidlech. Naštěstí mám po ruce berličku, Kath s Karen mi věnovaly knížečku s britskými pravidly.